Kredi Kartı Borcumu Nasıl Taksitlendirebilirim?


İçinde yaşadığımız 2019 yılında kredi kartı borçlarımızı taksitlendirmek için hangi seçeneklere sahip olduğumuzu gelin hep birlikte inceleyelim.

Günümüzde yaşadığımız ekonomik sıkıntılar bizlerin kredi kartına olan bağımlılığını daha üst seviyelere çıkardı. Tabi ki kredi kartı ödemelerimizi yaparken zorlandığımız yadsınamaz bir gerçek olarak önümüzde duruyor.Ülkemizde ki bankalar da kredi kartı borçlarımızı ödeyebilmemiz için kredi kartı borcu taksitlendirme seçeneklerini biz kullanıcılara sunmaktalar. 2019 yılında kredi kartı borçlarımızı nasıl taksitlendirebileceğimizi yazımızın devamında sizlere anlatmaya çalışacağız.Kredi kartı borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız, aylık gelirinizde değişimler oluştuysa ya da işinizden ayrılmak zorunda kaldıysanız 2019 yılında kredi kartı borçlarınızı taksitlendirebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Kredi kartı borcunu taksitlendirmek için bankaya başvurmalıyız. Örnek vermek gerekirse Akbank Axess kredi kartınız varsa ve kredi kartının borçlarını taksitlendirmek istiyorsanız Akbank müşteri hizmetlerini ve ya herhangi bir Akbank şubesini kullanabilirsiniz.Müşteri temsilcileriyle görüşerek taksitlendirme işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer banka kredi kartı borcu taksitlendirme isteğinize olumla yanıt vermezse Ziraat Bankası kredi kartı borç kredisi sayfasına internet üzerinden erişebilirsiniz. Ziraat bankası aracılığıyla birikmiş kredi kartı borçlarınızı  düşük ve uygun faiz oranlarıyla taksitlendirebilirsiniz.

Kredi kartı borcunuz için en yüksek faiz TCMB’nin açıkladığı akdi faiz olarak belirlenmiştir. (Aylık%2.25).Kredi kartlarına uygulanan en yüksek gecikme faizi oranı ise aylık %2.75’tir. Kredi kartına 12, ihtiyaç kredisine ise 36 aya kadar vade imkanını kullanabilirsiniz.Borçlarınızı kredi kartı üzerinden yapılandırabileceğiniz gibi 12 aylık vade seçeneğiyle nakit avans olarak ta yapılandırabilirsiniz. (Nakit avans faiz oranı %1.84).Banka şubelerinden ya da telefon bankacılığı üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak 2019 yılı kredi kart borçlarınızı taksitlendirebilirsiniz.Hatırlatmakta fayda gördüğümüz başka bir konu da bankaların taksitlendirmede temel ölçütleri dikkate aldığıdır.Siz de kredi kartı borçlarınızı bu hususları dikkate alarak hemen taksitlendirebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir