QNB Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?


QNB (Qatar National Bank) Finansbank, bireysel ve şirket sahiplerinin kredi kartı kullanımında en çok tercih ettiği bankalardan biri olarak biliniyor. Türkiye istatistiklerine baktığımızda kredi kartı ürün ve hizmetleri en çok kullanılan 5 bankadan biri olduğu görülen QNB Finansbank, bu başarısını müşterilerine sunmuş olduğu özel avantajlara ve kampanyalara borçlu. Bugün sizlerle QNB Finansbank kredi kartı başvurusu ile ilgili önemli tüm detayları bulabileceğiniz özel bir yazı dizisi paylaşacağız.

QNB Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Başvurusu İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler şunlardır;

  1. Gelir Belgeniz*
  2. Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanınız,
  3. QNB Finansbank tarafından talep edilebilecek diğer belgeler,

*Gelir Belgesi: Ücretli çalışanlar için son 3 aylık geliri gösteren maaş bordrosu, emekliler için emeklilik maaş cüzdanı, esnaflar için vergi levhası ve basit usulde bilanço evrakları, firma ortakları için Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Oda Kayıt Belgesi, Vergi Levhası, Son 2 veya 3 yıla ait bilanço evrakları.

QNB Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Alma Koşulları Nelerdir?

QNB Finansbank Cardfinans kredi kartı almak için banka tarafından belirlenen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Findeks kredi notunuzun en az 1255 olması, bu şartların başında gelir. Kredi notunuzla birlikte LKS limitinizin de yeni bir kart almak için yeterli olması gerekir. Finansbank’a yapacağınız kredi kartı başvurunuz, alacağınız ilk kredi kartına yönelikse maaşınızın 2 katına kadar limit belirleme şansınız olacaktır. Eğer mevcutta başka kredi kartınız bulunuyorsa diğer kart limitlerinizle birlikte toplamda maaşınızın 4 katı kadar kart talebiniz olabilir. Örneğin; maaşınız 3.000 TL ve mevcut kredi kartı limitlerinizin toplamı 5.000 TL ise maaşınızın 4 katı 12.000 TL’ye tekabül ettiğinden QNB Finansbank’tan 7.000 TL’ye kadar kredi kartı talebinde bulunmanız mümkündür. Elbette QNB Finansbank’ın size tanımlayacağı kart limitinin daha düşük miktarda olması da mümkündür.

Finansbank kredi kartı alma şartlarından bir diğeri de varsa önceki kartlarınıza yapmış olduğunuz ödemelerin düzenli ve zamanında olması gereğidir. Ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapamıyorsanız QNB Finansbank kredi kartı başvurunuz reddedilebilir.

Bireysel kullanıcılar, bankalara yaptıkları kredi, kredi kartı ve KMH ödemelerine bağlı olarak bazı yasal yükümlülüklerden sorumludurlar. Borcun zamanında ödenmemesi durumunda idari takip, kanuni takip ve haciz/icra yollarına gidilebilmektedir. Bu gibi bir kaydınız bulunuyorsa QNB Finansbank kredi kartı başvurunuz muhtemelen onaylanmayacaktır.

Müracaat öncesinde QNB Finansbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılacağı ile ilgili akıllara takılan sorulara aşağıda yanıt vermeye çalışacağız. Finansbank kredi kartı başvurusu yapmak için aşağıda yer alan bankacılık hizmetlerini ve alternatif dağıtım kanallarını kullanabilirsiniz;

  • Tüm QNB Finansbank şubelerinden,
  • QNB Finansbank ATM’lerinden,
  • qnbfinansbank.com/basvuru-merkezi adresinden
  • 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı aracılığıyla
  • Finansbank Cep Şubesi’nden başvuru yapabilirsiniz.

Şube dışındaki diğer alternatif dağıtım kanalları üzerinden yapacağınız başvurular ön onay sistemi ile çalışmaktadır. Başvurunuzun ön onaydan geçmesi durumunda gerekli belgeleri bankanın size iletmiş olduğu mail adresi ya da FAX numarasına göndererek kart başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartları Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank kredi kartları, CardFinans özelliği taşımaktadır. Yaptığınız harcamalardan ve taksitli alışverişlerden puan kazanmanızı sağlayan CardFinans, yaygın bir üye işyeri portföyüne sahiptir. Dolayısıyla bu kartlarla taksitli alışveriş yapacağınız onbinlerce satış noktası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

QNB Finansbank kart başvuruları genellikle  4-5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ön onayın sonuçlanması ise yalnızca dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir. Kartınızın onayının devamında isminize özel olarak basılarak tarafınıza gönderilmesi ise toplamda 10 iş gününü bulacaktır. Kartınızı ev, okul ya da iş adreslerinizden herhangi birine isteyebileceğiniz gibi Finansbank şubelerinden birine gönderilmesini de isteyebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir