800 Kredi Puanıyla Kredi Alabileceğiniz Bankalar


Kredi notunun düşüklüğünden muzdarip olan, kredi çekemediği için kara kara düşünenler için bir çözüm yolu bulduğumuzu söyleyebiliriz. 800 kredi puanına kredi veren bankalar ile sizde hemen kredinizi onaylatabilirsiniz.

800 Kredi Puanına Kredi Veren Bankalar

Zor durumda olduğumuz ya da acil nakit ihtiyaçlarımızda hemen bankalara kredi çekmek için başvuruyoruz fakat bazı durumlarda bankalar tarafından kredimiz onaylanmayabiliyor. Kredi notu 1300’ün altında olan kişilere bankaların genellikle kredi vermediğini  biliyoruz. Fakat bu hiçbir şeyin sonu değil ve gelin birlikte 800 puana kredi veren bankalar araştırmamızı yapalım ve 800-900 puana kredi nasıl alınır sizlere açıklayalım.

800 PUANA KREDİ VEREN BANKALAR

Kredi skoru (kredi notu) 0 ile 1900 arasında olan bir sayıdır. KKB’de bankaların ortak olarak kullandığı sistemde bu veriler kayıtlıdır ve saklanır. Sistemdeki herkesin kredi notu vardır ve bankalar kredi başvurularında bu notları kontrol ederler. Kredi puanı, risk raporu, findeks notu da denilen şey aslında kredi notudur. Genellikle bankalar 1300 üzerinde kredi notu olan kişilerle çalışmayı tercih eder ve kredi başvurularını onaylarlar. Ancak düşük seviyede yer alan kişilere bankalar kredi vermekten çekinirler. Bizim bu konudaki tavrımız çok gelişerek büyümüş ve Türkiye’de yüksek müşteri portföyüne ulaşmış bankalardan, devlet bankalarından uzak durmanız yönündedir. Bu bankalar kredi başvurusunda ilk olarak kredi notunu incelerler ve eğer kişinin puanı düşükse başvuruyu neredeyse istisnasız olarak reddederler. (Devlet bankaları ve büyük hacimli bankalar ) Bunun yerine yeni gelişmekte olan ve müşteri sayısını hızlı şekilde artırmak isteyen bankalara başvuru yapmanız ve kredi almanız daha kolay olacaktır. Ancak yine burada da karşınıza bazı pürüzlerin çıkması son derece olağandır. Öncelikle bu bankalar gelirinize, geçmiş ödemelerinize ve sonrasında kredi notunuza bakacaktır. Eğer gelirinizi yeterli görürlerse kredi notunuzun düşüklüğüne aldırmadan kredi almanız mümkün olabilir.

Kredi Puan Tablosu

0 – 699 arası kredi notu en riskli grubu temsil eder.

699 – 1099 arası kredi orta riskli grup olarak nitelendirilir.

1099 – 1499 arası kredi notu az riskli grup sayılabilir.

1499 – 1699 arası kredi notu iyi grubundadır

1699 – 1900 arası kredi notu çok iyi grubundadır ve bankalar bu kişilere kredi vermek için deyim yerindeyse yarışır.

Kredi Notu 500-800 Olana Kredi Veren Bankalar

BURGAN BANK DİJİTAL KREDİ (MASRAFSIZ)

Türkiye’de çalışmakta olan özel sermayeli bankalardan birisi olan Burgan Bank’a internet şubesinden başvuru yaparak uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. 48 aya varan vadeler ve %1,38’den başlayan faiz oranlarıyla kredi başvurusu yapmak için Burgan Bank resmi web sitesine gidebilir ve online olarak başvurunuzu yaparsınız. Yine bu kredinin en önemli özelliği ise Burgan Bank müşterisi olanlara kredi onaylanması halinde para hesaba yatırılıyor. Eğer Burgan Bank müşterisi değilseniz, Burgan Bank yetkilileri istediğiniz zamanda istediğiniz bir yere gelerek başvuru evraklarını tamamlıyor ve hemen kredinizi alabiliyorsunuz. Şubeye gitmeden ve hiçbir masraf ödemeden bu krediyi hemen alabilirsiniz. Ayrıca bu kredide zorunlu sigorta masrafları da alınmıyor.

ENPARA MASRAFSIZ KREDİ

Enpara.com (QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti) kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz. Aynı Burgan Bank’taki sistemle çalışan EnPara ile masrafsız kredinizi kullanabilirsiniz. Hiçbir şekilde dosya masrafı almayan EnPara’da ihtiyaç kredisi faiz oranları ise %1,55’den başlar ve 48 aya varan vadelerle kredi kullandırır. EnPara’nın herhangi bir fiziki şubesi yoktur bu yüzden sadece internet üzerinden başvuru yapabilir ve kredinizi Finansbank şubelerinden alabilirsiniz.

Banka Şubelerinden Nasıl  Kredi Çekilir?

Kredi notunun düşüklüğünden nasıl kredi alabileceğini düşünen vatandaşlarımıza yukarıdaki bankaları sunduk. Ancak herkes internet üzerinden kredi başvurusu yapmak istemez bu durumda ise sizlere önerimiz aşağıda bulunan yöntemleri kullanmanızdır. Bu yöntemlerde tüm bankalarda geçerli olup, kredinin pozitif veya negatif sonucu yine bankanın insiyatifine göre olacaktır.

800- 900 Kredi Puanına Kredi Veren Bankalar

A) Kefil Göstererek Kredi Kullanma

Kredi puanı düşük olan kişilerin kredi çekebilmek için  en sık kullandığı yöntem bankanın güvenebileceği bir kefil göstermektir. Sizde tanıdığınızı bankaya kefil olarak göstererek kredi kullanabilirsiniz. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken konu, kefil gösterilen kişinin kredi notunun yüksek ve kredi çekmeye müsait olması gerekiyor. Yani kefiller de bankalar tarafından incelenmeye alınırlar ve eğer uygun görülüyorsa kefil karşılığında kredi alınabilir. Diğer yandan borçlunun borcu ödeyememesi durumunda borçtan 1. derecede kefil sorumlu tutulur.

B) Ek Gelir Göstererek Kredi Kullanma

Aylık gelirinize ek olarak başka bir kalemden sağlanan ek gelir, kredi notu düşüklüğünde bankalara sunulursa kredi alabilme ihtimali bir hayli yükselecektir. Herhangi bir ek geliriniz (kira geliri, farklı işlerden ek gelirler) varsa ve bunu resmi olarak bankaya sunabilirseniz bankalar size kredi vermek konusunda zorluk çıkarmayacaklardır.

C) Teminat Göstererek Kredi Kullanma

Teminat göstermekte kredi kullanırken yaygın olarak kullanılmaktadır. Adınıza kayıtlı bir gayrimenkul, arsa, arazi varsa bankaya sunarak kredi kullanabilirsiniz. Ancak kredinin ödenmemesi durumunda bu mallarınıza el konulup banka tarafından satılabileceğini de hatırlatmadan geçemeyeceğimiz bir durum olduğunu belirtelim.

D) Kredi Notunu Yükseltmek Ve Banka Kredisine Başvurmak

Finansal teknikler uygulayarak, kredi notunuz arttırabilir ve  hemen tüm bankalardan kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir