2019 Yılı Kredi Faiz Oranları (En İyi Şartları Sunan Banka Kredileri)


Bu yazıyı inceleyerek bir çok bankanın 2019 yılı kredi faiz oranlarını  görebilir, kredi faizlerini ve hesaplamalarını karşılaştırarak kendinize en uygun faizli krediye başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz.

2019 Yılı Kredi Faiz Oranları (En İyi Şartları Sunan Banka Kredileri)

  2018 yılı son çeyreğine girerken doların (USD) önlenemez şekilde yükselmesi ve ekonomideki daralma sonrasında kredi faizleri astronomik oranlara ulaşmıştı. Yükselen faizler sonrasında bankalar kredi veremez duruma gelmişti ancak sonrasında ekonomide sağlanan istikrar ve düzelme kredi faizlerini de aşağıya çekmeye başladı. Bu makaledeki veriler ile ülkemizde hizmet veren birçok bankanın 2019 yılı kredi faiz oranlarına göz atabilir, hesaplama örneklerini inceleyebilir ve siz de kendinize en uygun kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Vasıta, konut veya bireysel ihtiyaç kredilerinde en uygun faizli krediyi bularak kredi çekmeden önce en uygun krediyi seçip, aşırı miktarlarda faiz ödemeden kredi kullanabilirsiniz. İşte bir çok önemli ve tercih edilen bankaların 2019 yılına ait konut, ihtiyaç ve vasıta kredisi faiz oranları karşılatırmaları.

Banka Kredi Faiz Oranları

Herhangi bir banka kredisi kullanmadan önce ilk olarak bankaların uygun faizli kredi kampanyalarını araştırmanız sizin için yararlı olacaktır. Her bankanın kar politikası farklı olduğu için, bankaları karşılaştırarak en uygun faizli kredinin hangisi olduğunu öğrenebilir ve sonrasında tercih ettiğiniz banka kredisi başvurusunu yapabilirsiniz. Bu yazıda sizler için detaylı olarak kredi faiz oranlarını inceledik. Aşağıda yer alan tabloyu inceleyerek en uygun faiz oranlı 2019 banka kredilerinin karşılaştırmasını yapabilir, acil ihtiyaçlarınız için nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İhtiyaç kredileri 36 aya kadar  vadelendirilirken, taşıt kredisi 48 ay, konut kredileri ise 120 aya varan vadelerle verilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları (2019 Yılı Kredi Faiz Oranları)

Ziraat Bankası = % 2,27

Vakıfbank = % 2,32

Akbank = % 2,49

QNB Finansbank= % 2,15

Garanti Bankası = % 2,49

İNG Bank = % 2,29

Turkish Bank = % 3,00

TEB (CEPTETEB) = % 2,40

Yapı Kredi = % 2,72

Burgan Bank = % 2,99

Denizbank = % 2,89

Fibabanka = % 3,47

Halkbank = % 2,66

HSBC = % 2,35

Türkiye İş Bankası = % 2,60

Konut Kredisi Faiz Oranları (2019 Yılı Kredi Faiz Oranları)

Ziraat Bankası = % 1,98

Halkbank = % 2,09

Vakıfbank = % 2,09

Akbank = % 2,01

Denizbank = % 2,29

QNB Finansbank = % 2,29

HSBC = % 3,15

İNG Bank = % 1,89

Şekerbank = % 2,95

Fibabanka = % 2,79

TEB = % 2,58

Garanti Bankası = % 2,20

Türkiye İş Bankası = % 2,30

Yapı Kredi = % 2,09

Burgan Bank = % 2,82

Taşıt Kredisi Faiz Oranları (2019 Yılı Kredi Faiz Oranları)

Ziraat Bankası = % 2,36

Halkbank = % 2,65

Denizbank = % 2,90

QNB Finansbank = % 2,77

İNG Bank = % 2,49

Garanti Bankası = % 2,85

HSBC = % 2,99

Şekerbank = % 2,99

Vakıfbank = % 2,56

Fibabanka = % 3,53

TEB = % 2,65

Türkiye İş Bankası = % 3,00

Akbank = % 2,82

Yapı Kredi = % 2,60

Burgan Bank = % 2,93

Nasıl Kredi Başvurusu Yapabilirsiniz?

Kredi kullanmak isteyen bir çok kişi nasıl kredi başvurusu yapıldığını bilmemektedir. İhtiyaç kredileri pek çok farklı şekilde  verilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse eğitim masrafları, ev tadilatı, beyaz eşya, ev mobilyası, borç kapatmak, ev hanımlarının kişisel ihtiyaçları  gibi pek çok farklı kalem altında bankalardan kredi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi başvuruları ise bankanın fiziki şubesinden, internet bankacılığından, mobil şubeden, sms yolu ile, müşteri hizmetlerini arayarak veya atm makinelerinden yapılabilmektedir. İhtiyaç kredisi başvurusunun ardından banka krediye ön onay verirse gerekli evrakları bankaya vererek kredinizi çekip kullanabilirsiniz.

2019 Yılında Banka Kredi Faizleri Düşecek Mi, Beklentiler Neler?

Konut ve taşıt kredilerinin kullanımı ise  biraz daha farklıdır. Konut kredisi kullanmak isteyen kişiler krediye konu olan dairenin tapu fotokopisiyle beraber banka şubesine giderek başvuru yaparlar. Başvurunun ardından bankanın yetkili ekspertizi  evin piyasa bedelini belirleyerek bunu bankaya bildirir. Banka krediyi onaylarsa evin eksper değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullandırabilir. Evin değerinin en fazla yüzde 80’ine kadar, 120 aya varan vadeli kredi kullanabilirsiniz. Peşinata sahip olmadan hiçbir bankadan konut veya taşıt kredisi kullanamazsınız. Araç kredilerinde ise söz konusu aracın ruhsat fotokopisiyle beraber banka şubesine başvuru yapabilirsiniz. Kredi onaylanırsa aracın kasko değerinin en fazla %70’ine kadar, 48 aya varan vadeli kredi çekebilirsiniz. Araç kredilerinde ise bir diğer kredi şartı ise alınacak ikinci el aracın 5 yaşını geçmemiş olmasıdır. Yani içinde bulunduğumuz 2019 yılında taşıt kredisi kullanmak istiyorsanız  almak istediğiniz araç en az 2014 model ve üzeri olmalıdır.

Kredi Faiz Oranları

2019 yılında bankalar yoluyla kredi kullanmak isteyen bir çok kişi kredi faizlerinin düşüp düşmeyeceğini merak etmektedir. 2019 yılında en uygun kredi seçeneklerine yukarıda verdiğimiz verilere göz atarak karar verebilirsiniz. Uzmanların beklentilerine göre kredi faizlerinde yavaş yavaş gerileme görülmesi söz konusudur. Kredi ihtiyacınızın aciliyeti yoksa biraz daha bekleyerek  2019 yılı içinde daha uygun faiz oranlı krediler çekebilirsiniz. Bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak bankaların kredi faiz oranları 2019 karşılaştırmalarını inceleyebilir, tüm bankaların faizlerini hesaplayabilir ve en uygun faizlerle kredinizi alabilirsiniz. Garanti Bankası, Akbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank,Aktifbank, ING, Teb ve diğer bankaların faiz oranlarını bu sayfada bulabilir, bankaların faizlerini karşılaştırarak kredi hesaplamaları yapabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir