PTT Kredisi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler


Emekli kredisi olarak ta tabir edebileceğimiz PTT kredisi, ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekli vatandaşlar için bir merak konusu. Peki PTT kredisinin işlevi nedir?

Emekliliğinizi sağlamışsanız ve ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız PTT aracılığı ile kredi kullanabilirsiniz. PTT ile anlaşması olan bankaların sunduğu avantajlı faiz oranlarından faydalanarak bireysel kredi almanız mümkün. Kredi çekmek isteyenler için aracılık görevi gören PTT, başvurunuzu ilgili bankaya iletir ve başvurunuz banka tarafından değerlendirmeye alınır. Kredi başvurunuz banka tarafından onaylanırsa sözleşme imzalayarak kredinizi anında PTT şubesinden çekebilirsiniz.

PTT’den aldığınız ihtiyaç kredilerinde de vade süresi normal ihtiyaç kredisinde olduğu gibi en fazla 48 aydır. Faiz oranları bankaya göre değişiklik göstermektedir.

PTT Kredisinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

PTT’den kredi çekmek isteyen emeklilerin unutmaması gereken konu yaş sınırıdır. Yaş sınırı bankadan bankaya farklılık gösterebilir fakat genellikle üst sınır 80’dir. Yaş sınırının içine vadede eklenir. Yani örneğin kredi kullanacağınız bankanın yaş sınırı 80 ise ve siz 77 yaşında iseniz en fazla üç sene vadeli kredi kullanabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir